Kreativna radionica povodom Dana planete Zemlje

Mališani iz Dječjeg vrtića Loptica Čakovec, Područni odjel Medo Orehovica (vlasnice Ljubice Grašić) su sa svojim roditeljima i odgajateljicama Vlatkom Kramar, Anom Božek i Marijom Bašek organizirali kreativnu radionicu povodom Dana planete Zemlje.

Tema radionice je bila reciklaža tekstila. Djeca su sa svojim mamama, tatama i bakama izrađivala vrećice za papuče, torbice i nakit od starog tekstila.

Dali su mašti na volju i uz konac, iglu i puno volje i smijeha oduševili krojačkim talentom. Radionica je bila i više nego uspješna jer su naučili kako se od starih ili premalih majica i hlača mogu stvoriti unikatne stvari.

Recikliranje je ključ održivosti naše jedine planete i vrlo je važno usaditi ekološku svijest od najranijih dana. Nakon rada uslijedila je kratka zakuska i vesela igra u dvorištu Vatrogasnog doma u Vulariji.